W każdej subkulturze są imiona czy ksywki, po których wymówieniu wszyscy już doskonale wiedzą o kogo chodzi. W środowisku tancerzy clown walk znaczną większość reprezentują mężczyźni. Jeżeli zaczyna się mówić o tańczących kobietach bardzo szybko można wymienić te, które zaistniały w tym świecie. Wśród nich bez wątpienia jest Anika.
Kuki: Witaj Anika! Jesteś
jedną z najbardziej rozpoznwanych kobiet wśród tancerzy clown walk’a. Powiedz
jak rozpoczęła się u Ciebie ta przygoda ?
Anika: Oglądnęłam trochę filmów w internecie i byłam zafascynowana jak ci
ludzie mogą robić tak niesamowite rzeczy nogami. Bardzo chciałam podróżować po
świecie w taki sposób jak Viet Jr. I mieć taki styl jak Gosu (gdy zobaczyłam
wideo „London 5 way”)
Kuki: Dlaczego clown walk?
Anika: Zdecydowałam się na clown ponieważ crown (odmiana clown walk’a – przyp.red) był dla mnie za wolny i za nudny. Ale po jakimś czasie zdałam sobie sprawę, że fajną opcją będzie to pomieszać, więc zaczęłam to robić.
Kuki: Słyszałem, że mieszkasz w Polsce. Jak do tego doszło ?
Anika: Załapałam kontakt z Michałem Plebaniakiem znanym bardziej jako
Bonus. Zakochaliśmy się w sobie więc postanowiłam przeprowadzić się do Polski
by zamieszkać z nim. Minął ponad rok od kiedy jesteśmy małżeństwem.
Kuki: Jakiś czas temu spotkaliśmy się na jednej imprezie zwanej Warsaw C-walk Party. To był Twój pierwszy event tego typu w naszym kraju czy brałaś już udział wcześniej?
Anika: Tak to była pierwsza clown walk’owa impreza w Polsce, w której uczestniczyłam.
Anika vs. Snem podczas WCWP II
Kuki: Jakie są Twoje wrażenia po tej
imprezie?
Anika: Jeżeli by patrzeć na imprezę jako wydarzenie, to organizacja była do niczego (po 9 godzinach imprezy nadal nie było finału). Muzyka czasem się wyłączała i zawodnicy musieli tańczyć do klaskania publiki. Albo muzyka DnB, która pojawiała się podczas bitw – to było dla mnie dziwne. Z drugiej strony, meeting’owej, było ok. Fajnie jest widzieć tyle osób w jednym miejscu, jednoczących się we wspólnej pasji – tańcu.
Kuki: Jeśli miałabyś porównać umiejętności tancerzy w Polsce i innych
krajach, w których byłaś na imprezach co mogłabyś o tym powiedzieć.
Anika: Brałam udział w contestach w Rosji więc mogę porównać tylko te dwa kraje. Generlanie lubię styl polskich tancerzy, jest taki ‘bouncy’. Z tego co zauważyłam większość z nic tańczy do podstawowej perkusji, nie akcentując reszty dźwięków jakie występują w utworach. Ale tego da się nauczyć z czasem. W niektórych bitwach tancerze całkowicie nie jechali po bicie tak jakby inna muzyka grała im w głowach. To bardzo ważne by czuć muzykę, do której się tańczy, bo w innym wypadku po co w ogóle ta muzyka? :) W Rosji tancerze robią dużo ciekawych rzeczy (niesamowite nowe kroki), jadąc po bicie i linii lirycznej. Przykładają dużo uwagi do klimatu muzyki. Ale większość tancerzy w Rosji ma bardzo podobny styl, bardzo rzadko widzi się kogoś wyróżniającego się. W Rosji odbywa się bardzo dużo eventów clown walk’owych. – może dlatego, że jest to duży kraj, a może dlatego, że c-walk staje się tam bardzo popularny.
Kuki: Co sądzisz o kreatywności w c-walk’u? Gdzie według Ciebie są granice?
Abika: Wszystko powinno być w granicach rozsądku. Możesz dodać do swojego tańca wszystko czego chcesz tylko nie zapominaj jaki styl tańca tańczysz.
Kuki: Chcesz coś na koniec powiedzieć tancerzom clown walk z Polski?
Anika: Bawcie się tym co robicie, czujcie muzykę I pokazujcię to w swoim tańcu! Nie bójcie się eksperymentować, dzięki temu możecie stworzyć coś niesamowitego.
Kuki: Dziękuję za wywiad. Życzę Ci sukcesów w tańcu i życiu!
Fajnie, że ktoś ma podobny pogląd do mnie ^^
OdpowiedzUsuńoni są prawdziwym małżeństwem czy to tylko takie gadki gimnazjalne w stylu żono moja, mężu mój?
OdpowiedzUsuńRaczej są na tyle dorośli (ponad 20 lat) że chyba mogą być małżeństwem nie? ;)
UsuńJak bym wiedział na pewno to bym nie pytał nie? ;)
UsuńA 20 lat to żadna dorosłość
są 'prawdziwym' małżeństwem :)
Usuńa ja uważam że dorosłość ma się w głowie a nie w ilości przeżytych wiosenek....jeżeli już mówimy o doświadczeniu to już ta ilość ukończynych lat napewno zmienia postać rzeczy ...ale też nie diametralnie...
Usuńsa prawdziwym małyzenistwem
Usuń"oni są prawdziwym małżeństwem czy to tylko takie gadki gimnazjalne w stylu żono moja, mężu mój?"
Usuńhahaha, śmiech na sali ! ;d gadki gimnazjalne.. czy ona wygląda na dziecko? zobacz jak sie wypowiada..! Chyba dorosła kobieta nie wyprowadziłaby sie ze swojego państwa jakby to nie było coś poważnego.. a zresztą .. ;) fajny wywiad, mogłabym jeszcze czytac bo Anika jest moją inspiracją :) dzięki, Kuki
Uwielbiam ją!! To ona zainspirowała mnie do zaczęcia z c-walkiem :D i jest śliczna:)
OdpowiedzUsuńUwielbiam ją i jej taniec
Kuki uwazam ze zrobiles ten wywiad tylko dla tego aby ponownie pokazac ze nie podobala ci sie organizacja wcwp. Smieszne jest to z twojej strony!
OdpowiedzUsuńPonieważ postanowiłem zapytać o jedyną imprezę dzięki której miałem możliwość zobaczyć Anikę w akcji ? Uwierz nie to było celem. Może Ciebie nie, drogi Anonimie, ale mnie ciekawi jak osoby, które mają możliwość porównania imprez w różnych krajach, na to patrzą.
UsuńPozdrawiam